Znamy nową trasę DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU

DOZ Maraton Łódź z PZU 2016: Nowa trasa - MAPA

Materiały prasowe

Wiemy już jak będzie wyglądać nowa trasa DOZ Maratonu Łódź z PZU 2016. Już 17 kwietnia maratończycy wbiegną po raz pierwszy w historii w serce mieszkaniowej dzielnicy Retkinia.

Zmianie ulegnie miejsce startu, ale meta tradycyjnie zostanie przygotowana w Atlas Arenie. Start do maratonu i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów został przeniesiony pod halę widowiskowo-sportową, na ulicę Bandurskiego. W ramach DOZ Maratonu Łódź z PZU odbędą się też 36. Mistrzostwa Polski kobiet w maratonie. Obok biegu maratońskiego będą odbywać się imprezy towarzyszące. Program imprezy obejmuje Kids Run, Expo Run&Fun w Atlas Arenie oraz Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie.

"

- Tegoroczna trasa DOZ Maratonu Łódź z PZU jest naprawdę ekscytująca. W ostatnim czasie zakończyło się wiele remontów ulic, dzięki czemu możemy nareszcie pokazać niemal wszystkie najatrakcyjniejsze miejsca Łodzi – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU.

"

Trasa maratonu będzie przebiegać w pobliżu XIX-wiecznego Pałacu Izraela Poznańskiego. Po drodze pojawi się również pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności. Biegacze pojawią się również na kompletnie odrestaurowanej ulicy Piotrkowskiej. W trakcie pokonywania tych 42 km zawodnicy przebiegną również w pobliżu dawnej elektrowni EC1.

"

- Łódź za sprawą ogromnej ilości inwestycji odsłania swoje nowe oblicze. Pozytywne zmiany, które zachodzą w naszym mieście widać gołym okiem - nie kryje Tomasz Trela, wiceprezydent Miasta Łodzi, a prywatnie również zapalony biegaczamator. - Konsekwentnie realizujemy program rewitalizacji zabytkowych kamienic, dzięki któremu odzyskują one dawny blask. Cieszymy się, że biegacze z Polski i ze świata, dzięki maratonowi, będą mogli na własne oczy przekonać się, jak pięknieje nasze miasto - dodaje.

"

Rejestracja na DOZ Maraton Łódź z PZU

Podjąłeś decyzję o zmierzeniu się z królewskim dystansem? W takim razie nie zwlekaj z rejestracją, bo z miesiąca na miesiąc pakiet startowy robi się droższy, a i limit miejsc (5000 uczestników) powoli się kurczy. Już teraz zamiast 80 zł za 42 km będziesz musiał zapłacić 100 zł, a na wydarzenie zarejestrowało się już niemal 1300 uczestników.

- od 01.11.2015 do 31.01.2016 opłata startowa wynosi 100 zł,

- od 01.02.2016 do 10.04.2016 opłata startowa wynosi 120 zł,

- w dniu zawodów opłata startowa wynosi 180 zł i należy jej dokonywać w Biurze Zawodów.

Komentarze