15-latek z Radomia postanowił zupełnie zmienić życie. Sport sprawił, że jego przemiana robi wrażenie

15-latek z Radomia postanowił zupełnie zmienić życie i wybrał sport. Jego przemiana robi wrażenie

foto: YouTube.com

Mateusz Płachta, mieszkaniec Radomia, który w wieku 15 lat nie przepadał za swoim wyglądem, doszedł do wniosku, że musi coś zmienić. Zdecydował się na intensywne i regularne ćwiczenia, których - co ciekawe - wcale nie wykonywał na siłowni. Wykorzystał jedynie swoją własną siłę, dzięki czemu zwiększył masę mięśni, wytrzymałość organizmu i siłę woli.

Zobaczcie niezwykłą przemianę Mateusza!

"

Postanowiłem zmienić moje życie i rozpocząłem podróż z treningiem. Miałem wiele motywacji by pracować coraz ciężej… ale NIGDY się nie poddałem!!! I osiągnąłem to!

"

napisał Mateusz pod swoim nagraniem.

Czym jest kalistenika?

To połączenie treningu siłowego z wykorzystaniem własnej masy ciała ze stretchingiem. częstymi ćwiczeniami wykorzystywanymi w tej aktywności fizycznej są pompki, brzuszki oraz mostki. Ze starogreckiego to "piękno i siła". I nie bez przyczyny, dlatego że dyscyplina ta pozytywnie wpływa na układ krwionośny człowieka, kształtując przy tym równowagę, koordynację praz zwinność, a także formuje mięśnie.

O zaletach kalisteniki wiedzieli już starożytni Grecy i Rzymianie, którzy wykorzystywali ją podczas treningów, korzystali z niej także chłopcy, którzy przygotowywali się do zawodu giermka w średniowieczu. Z kolei w XXI wieku dyscyplina ta powróciła do łask w formie street workoutu, czyli ulicznego treningu, w którym wykorzystuje się elementy otoczenia do ćwiczeń. W wrześniu 2016 roku widzowie nowej polskiej edycji programu "Mam Talent!" mieli szansę zobaczyć, jak prezentuje się grupa street workerów na żywo przed dużą publicznością.

Komentarze