Ma 102 lata i wciąż czuje się wspaniale. Jej recepta na długowieczność to... papierosy i wino!

Ma 102 lata i wciąż czuje się wspaniale! Jej recepta na długowieczność to... papierosy i wino!

foto: YouTube.com/BBC NEWS AUDIO

Celujecie w zdrowe odżywanie, odpowiednie nawadnianie organizmu i codzienną dawkę sportu? Nic z tych rzeczy! 102-letnia Maysie Strang prowadzi tryb życia daleki od tego zalecanego przez najlepszych specjalistów od długowieczności.

Żelazna dieta?

Maysie Strang od 75 lat wypala paczkę papierosów dziennie i wypija kieliszek wina. Co ciekawe, syn kobiety zapewnia, że jego matka nie ma żadnych poważniejszych problemów ze zdrowiem. 5 października 2016 staruszka skończyła 102 lata, co uczciła kolejnym kieliszkiem dobrego trunku. Urodziła się w 1914 roku, nieco ponad dwa miesiące po wybuchu I wojny światowej. Obecnie mieszka w domu opieki w Glasgow. 

Banany sposobem na długowieczność?

Banany

foto: Pixabay.com

Być może wszystko tkwi w bananach, które 102-latka wprost uwielbia. Rodzina kobiety podkreśla, że starsza dama pochłania co najmniej jeden owoc dziennie. Warto zauważyć, że regularne spożywanie bananów w znaczącym stopniu chroni układ krążenia, dzięki obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi. Dzięki zawartości potasu oraz pektyn przyczyniają się także do zmniejszania poziomu cholesterolu.  Banany zawierają również dużą ilość magnezu, pierwiastka, który uczestniczy w procesie dostarczania energii do mózgu, poprawiają koncentrację oraz stymulują pamięć.

Trzeba też dodać, że kieliszek wina przyczynia się do produkcji dobrego cholesterolu, zaś zawarte w nim przeciwutleniacze pomagają chronić śluzówkę naczyń wieńcowych. Pomaga również regulować poziom cukru we krwi.

eveningtimes.co.uk/JK

Komentarze