Najdroższe buty sportowe na świecie [ZDJĘCIA]

Najdroższe buty sportowe na świecie - ZDJĘCIA

Materiały promocyjne/Aktywnie Bardzo

Nieważne czy biegacz, grasz w piłkę nożną, uprawiasz fitness, czy po prostu nosisz buty sportowe na co dzień. Kiedyś na ich metkach widniała cena nie większa niż 400-500 zł. A teraz?

Obecnie ich wartość jest kosmicznie wysoka i wielu fanom tego typu obuwia aż ślinka cieknie na widok niejednego modelu. Niektórzy decydują się na ich zakup w nadziei, że nowoczesna technologia zaspokoi głód sportowca. Niestety, znakomity sprzęt to nie wszystko, a złotówki nie wrócą tak szybko na nasze konto, jak z niego zniknęły. Za wiele z nich musimy zapłacić tyle, co za chociażby nową konsolę. Prawdziwy szok cenowy przeżywamy jednak wtedy, gdy widzimy buty zaprojektowane przez gwiazdy. 

Kilka lat temu John Terry, angielski piłkarz, sprawił sobie korki za "jedyne" 135 tys. funtów, czyli ponad 800 tys. zł. Obszyto je 2374 kamieniami szlachetnymi. Aż 84 z nich to diamenty osadzone w białym złocie.Na szczęście to nie byłą "zachcianka" tego sportowca. Razem z Rio Ferdinandem (obecnie byłym anielskim piłkarzem) oraz z Waynem Ronney'em (angielskim piłkarzem) dochód ze sprzedaży 3 par ekstrawaganckich korków przeznaczyli na fundację ''Live The Dream'', założoną przez Rio. W akcję włączyli się też inni celebryci z Anglii.

Ale to nie wszystko... Drogich butów sportowych jest znacznie więcej. O ich cenie stanowi wygląd, technika produkcji, zastosowana technologia amortyzacji. Wartość rośnie razem z rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Liczy się pomysł, unikalność i niepowtarzalność. 

Kilka porad o których warto pamiętać przy zakupie botków damskich

Sprawdź kozaki damskie, które cieszą się największym powodzeniem wśród kobiet

Komentarze