15-letnia córka Tysona Gaya, byłego mistrza świata w biegach na 100 i 200, zginęła w strzelaninie

W strzelaninie zginęła 15-letnia córka Tysona Gaya, byłego mistrza świata w biegach na 100 i 200 m

foto: YouTube.com

W strzelaninie na parkingu jednej z restauracji w Lexington (stan Kentucky) zginęła 15-letnia córka Tysona Gaya, byłego mistrza świata w biegach na 100 i 200 m.

"

Jestem w szoku. Nie rozumiem, co się stało. Dopiero była w domu na ferie.

"

powiedział Amerykanin.

Trinity Gay została trafiona pociskiem w szyję, gdy doszło do wymiany strzałów pomiędzy niezidentyfikowanymi osobami w dwóch samochodach. Ranną przewieziono do szpitala, gdzie niedługo później zmarła. Do zdarzenia doszło w sobotę 15 października ok. czwartej w nocy lokalnego czasu. Ojciec powiadomił o szczegółach telewizję Lex18.

"

Nie przeżyła. Jestem wstrząśnięty. Była tutaj w ubiegłym tygodniu na ferie. To jakieś szaleństwo, nie mam pojęcia, co się stało.

"

przyznał, cytowany przez dziennikarza stacji.

Trinity uczyła się w szkole Lafayette w Lexington, tej samej, którą ukończył jej ojciec. Sportowcowi kondolencje przesłała m.in. Amerykańska Federacja Lekkoatletyczna. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Dotychczas, jak relacjonuje BBC, udało się odnaleźć jeden z samochodów i dwie osoby, które prawdopodobnie uczestniczyły w strzelaninie. 

34-letni Gay, mistrz świata z 2007 roku na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m, jest drugim najszybszym człowiekiem na świecie na 100 m. Lepszy wynik od niego osiągnął tylko Jamajczyk Usain Bolt. (PAP)

mm/cegl/JK

Komentarze