Jakie treningi będą modne w 2017 roku? Eksperci mają już swoje typy!

Jakie treningi będą modne w 2017 roku? Eksperci mają już swoje typy!

foto: YouTube.com.

Wypróbowaliście już wszystkie sporty, spróbowaliście wszystkich treningów i macie ochotę na coś nowego? Mamy dobrą wiadomość - w 2017 roku świat oszaleje na punkcie całkiem nowych ćwiczeń... i wróci do drugiej połowy lat 80.!

TRX dla każdego

To trening, w którym intensywnie pracuje się z masą własnego ciała przy wykorzystaniu specjalnie regulowanych taśm. Jego dużą zaletą jest to, że nie obciąża stawów i kręgosłupa, za to wzmacnia i pozwala rozbudować mięśnie oraz pozwala ćwiczyć równowagę i wytrzymałość. I trudno się dziwić - został wymyślony i opracowany przez byłego komandosa sił specjalnych amerykańskiej marynarki.

Jedynym sprzętem, którego potrzebujesz w tym treningu, są taśmy w kształcie litery Y zrobione z polimeru, który jest zarówno wytrzymały, jak i lekki. Zestaw ćwiczeń można wykonywać w każdym miejscu, w którym można przymocować jeden z pasów do stabilnego punktu.

TRX jest polecany wszystkim niezależnie od stopnia wytrenowania.

Wielki powrót aerobiku

Według ekspertów czeka nas wielki powrót do rytmicznego aerobiku przy muzyce znanego z lat 80. i 90. poprzedniego stulecia. Połączenie układu tanecznego z intensywnymi ćwiczeniami zapewni wszystkim znudzonym odpowiednią dawkę energii i rozrywki. Pora na odkopanie kaset z Jane Fondą i piosenki "Physical" Olivii Newton John.

Boot Camp na świeżym powietrzu

Znawcy twierdzą, że rok 2017 przyniesie prawdziwą falę zainteresowania tym rodzajem fitnessu. Trening w grupie, zazwyczaj w parku, lesie lub górach, polega na sekwencji ćwiczeń wytrzymałościowych, które oddziałują na różne partie mięśni, a w konsekwencji wzmacniają całe ciało.

Ważne jest, że cały cykl ćwiczeń w ramach boot camp podzielony jest na kilka cykli różniących się stopniowym wzrostem poziomu trudności. Całość trwa najczęściej kilkanaście tygodni. Jeśli więc na dłuższą metę nudzi Was ćwiczenie w tej samej grupie, raczej poszukaj czegoś innego.

Parkour w powszechnym wydaniu

Coś, co do tej pory każdy oglądał głównie na filmikach na YouTubie lub w filmach akcji, ma stać się modne także wśród "zwykłych" fanów sportu. Ta pochodząca z Francji aktywność fizyczna polega na pokonywaniu przeszkód znajdujących na drodze w jak najbezpieczniejszy, najprostszy i najszybszy sposób. Należy jednak uważać! Nawet jeśli wydaje się Wam, że jesteście odpowiednio wytrenowani i rozciągnięci, nie próbujcie od razu przeskakiwać przez parkowe ławki.

Która z opcji według Was okaże się największym hitem 2017 roku?

Komentarze