Maraton Warszawski wystartuje po raz kolejny! Którędy pobiegną zawodnicy? [MAPA]

Maraton Warszawski wystartuje po raz kolejny! Którędy pobiegną zawodnicy? [MAPA]

foto: materiały prasowe PZU

Już w niedzielę 25 września 2016 roku warszawskie ulice opanują biegacze, którzy wezmą udział w 38. PZU Maratonie Warszawskim. W jakich miejscach będzie można im kibicować?

Tym razem biegacze wystartują prosto spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu, a zakończą zmagania przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

38. PZU Maraton Warszawski [TRASA]

Zawodników będzie można przede wszystkim spotkać w Centrum, gdzie pobiegną przez Plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie, a następnie Aleją Szucha przez Plac Unii Lubelskiej. Następnie biegacze znajdą się na Mokotowie i ulicą Puławską dotrą do Alei Komisji Narodowej, przez ursynowską ulicę Indiry Gandhi. Miną Świątynię Opatrzności Bożej i pomkną w kierunku Śródmieścia Aleją Rzeczpospolitej, Jana III Sobieskiego, Aleją Wincentego Witosa.

Następnie pobiegną ulicą Czerniakowską i Gagarina, przez Łazienki Królewskie i Agrykolę oraz Rozbrat. Ulicą Leona Kruczkowskiego dotrą do Tamki i pokonają Most Świętokrzyski, popatrzą na Wisłę biegnąc Wybrzeżem Helskim i kolejno ulicami Ratuszową, Namysłowską i Starzyńskiego dotrą do Mostu Gdańskiego. Po lewej stronie Wisły będą musieli pokonać jeszcze ulice Międzyparkową, Bonifraterską, Muranowską, Andersa i Mickiewicza, aby dotrzeć na Plac Wilsona. Stamtąd ulicą Krasińskiego i Gwiaździstą aż do Wybrzeża Gdyńskiego na końcu którego została przygotowana meta w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Mapa-38.-PZU-Maratonu-Warszawskiego

foto: materiały prasowe

Utrudnienia w związku z 38. PZU Maratonem Warszawskim

W związku z biegiem wiele linii autobusowych i tramwajowych zostanie skierowanych na trasy objazdowe. Pierwsze "przeszkody" pojawią się już w przeddzień zawodów - w sobotę o godzinie 21:00 częściowo zostanie wyłączona z ruchu Wisłostrada (odcinek między Mostem Gdańskim i Mostem Śląsko-Dąbrowskim). W niedzielę czasowo będą zamykane m.in. Świętokrzyska, Plac Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Puławska, Al. KEN, Sobieskiego, Czerniakowska, Gagarina, Powiśle, Most Świętokrzyski, Pl. Wilsona czy Gwiaździsta.

Organizatorzy pokonali także całą trasę samochodem. Zobaczcie na wideo, jak wyglądają ulice, którymi w niedzielę pomkną zawodnicy.

Będziecie kibicować biegaczom na trasie?

Komentarze