Reprezentował Polskę na trzech Igrzyskach Paraolimpijskich. Teraz pieniądze na starty musi zbierać w internecie

Reprezentował Polskę na trzech Igrzyskach Paraolimpijskich. Teraz pieniądze na starty musi zbierać w internecie

foto: stworzmistrza.pl

Marcin Mielczarek, uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, Pekinie i Londynie, a także pięciokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy rozpoczął zbiórkę w internecie. Zawodnik zamierza zebrać fundusze na przygotowania i start w MŚ w lekkoatletyce w Londynie w 2017 roku.

Stwórz mistrza

Sportowiec urodził się 11 listopada 1982 roku w Zduńskiej Woli jako wcześniak w szóstym miesiącu ciąży. Z wyniku transfuzji krwi, której lekarze wpompowali zbyt dużo Marcin doznał dziecięcego porażenia mózgowego.  Obecnie należy do klubu IKS-START w Zduńskiej Woli i startuje w biegu na 100 m a także skoku w dal.

Zawodnik nie otrzymał powołania o kadry na tegoroczne Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro.  Z końcem września 2016 roku kończy się  stypendium za ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata w Doha, co oznacza, że zostanie jedynie z rentą socjalną. Mielczarek nie chce podejmować stałej pracy ze względu na treningi i starty - pracodawcy w większości nie chcą zatrudniać osób jeżdżących na zgrupowania. 

Z tego też powodu Marcin postanowił rozpocząć internetową zbiórkę na portalu stworzmistrza.pl, która umożliwi mu kontynuowanie sportowej kariery. Chciałby zebrać 3,5 tysiąca złotych, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do zawodów. Akcję wsparło już kilkanaście osób. Na stronie można też zobaczyć film przedstawiający sylwetkę zawodnika.

Na stronie akcji Marcin zamieścił także swoje wyniki na największych imprezach. W 2004 roku w Atenach udało mu się zająć 3. miejsce w biegu na 400 m, z kolei w 2013 roku, podczas Mistrzostw Świata we Francji zdobył 3. miejsce w skoku w dal.  

Komentarze