Trenujesz bieganie po zmroku? Spraw sobie pierścień, który uchroni Cię w razie napadu

Trenujesz bieganie po zmroku? Spraw sobie pierścień, który uchroni Cię w razie napadu

foto: materiały prasowe

Coraz częściej słyszy się o napadach, które dotyczą zwłaszcza samotnie trenujących po zmroku biegaczek. Zarówno sportowcy, jak i służby porządkowe zalecają specjalną ostrożność i zachęcają do uprawiania sportów nie w pojedynkę, jednak nie zawsze jest to możliwe. Co w sytuacji, w której nie przepadasz za grupowymi treningami? Firma Go Guarded proponuje zakup specjalnego pierścienia przydatnego w samoobronie.

Obronny gadżet

self-defense-ring-go-guarded-1

foto: materiały prasowe

Pierścień zakłada się na dowolny palec ręki, co umożliwia regulowana wkładka. Do wyboru są dwa kolory - niebieski oraz ciemnoróżowy. Producenci zapewniają, że gadżet jest niezwykle lekki i komfortowy i może być dosłownie wybawieniem dla kobiet, które nie chcą wieczorami rezygnować z aktywności sportowych.

Jak widać na filmie, pierścień składa się ze specjalnego "szponu" z ząbkami i w razie potrzeby zmienia się w broń, którą można ranić przeciwnika. Firma podkreśla, że w niebezpiecznej sytuacji i tak staramy się bronić głównie rękami, więc dodatkowy ostry przedmiot w dłoni w momencie zagrożenia pozwoli zadać skuteczniejszy cios. 

Oczywiście nie można zapominać o  najważniejszych zasadach biegania wieczorem.  Przed wszystkim koniecznie załóż na siebie coś odblaskowego – unikniesz nieplanowanych i niezbyt przyjemnych zderzeń z rowerzystami czy rolkarzami. Unikaj pustych i zupełnie nieoświetlonych miejsc. Twojemu bezpieczeństwu może zagrażać zarówno pijany osobnik, jak i wściekły bezpański pies, dlatego jeśli na miejsce treningów wybierzesz bardziej puste miejsce, sugerujemy zrezygnować z muzyki.  

goguarded.com/JK

Komentarze