Pij wino jeśli nie możesz ćwiczyć

Pij wino jeśli nie możesz ćwiczyć

Pixabay.com

Pij czerwone wino. Tylko z głową! Zawiera cenny dla zdrowia składnik, który nie dość, że zrekompensuje skutki siedzącego trybu życia to jeszcze zmniejszy ryzyko zachorowania na wiele groźnych chorób.

 

Z pomocą może przyjść resweratrol, składnik czerwonego wina. Regularnie dostarczany organizmowi może dać takie same korzyści co ruch. Dowodem są m.in. publikacje w magazynie FASEB Journal. Choć eksperci podkreślają, że nie zastąpi on w pełni codziennej aktywności, ale może przyhamować utratę formy do czasu i spowolnić proces zaniku mięśni. Dlatego czerwone wino, jako naturalne źródło resweratrolu szczególnie wskazane jest pracującym za biurkiem. Gerald Weissmann, redaktor naczelny FASEB Journal uważa, że resweratrol może się przydać astronautom, którzy przebywają w środowisku o niskim poziomie grawitacji. Także wszystkim innym, którzy nie mogą uprawiać sportu z powodów chorób, kontuzji, czy długotrwałej pracy za biurkiem.

 

Mamy jeszcze coś. Ostatnie badania przeprowadzone na uniwersytecie w Albercie w Kanadzie potwierdziły zdrowotne działanie resweratrolu. Zmniejsza ryzyko demencji, raka, chorób serca, reguluje poziom cukru we krwi. A co ważne – odmładza, a nawet zwiększa siłę mięśni – wyjaśnia Jason Dyck, główny autor badań.

 

Lampka wina dozwolona . Wypijając nawet jeden kieliszek dziennie zdecydowanie wyjdzie ci to na zdrowie!

 

Redakcja Radia ZET/Wioleta Bednarczyk

Komentarze