Trendy fitness na 2017 rok. Na topie zajęcia dla zestresowanych

Trendy fitness na 2017 rok. Na topie zajęcia dla zestresowanych

Pexels.com

W nowym roku na pewno będzie spokojniej. Szalony pęd codziennego życia został nareszcie dostrzeżony także w świecie fitnessu. Dlatego zamiast bezustannego liczenia kalorii, potem spalania ich na dynamicznej zumbie czy body pump, najchętniej postawimy na hot jogę, medytację, chińskie bańki i życie według zasady EatClean. Wrócimy do tradycji? 

Czy to oznacza, że nieustanny pośpiech, przemęczenie i stres, dopadł już większość z nas i przekroczył dopuszczalną granicę fast life? A żeby nie oszaleć trzeba zahartować psychikę. Wyciszyć się, uspokoić ciało i głowę, wyzwolić się z okowów pośpiechu. Dopuścić do siebie spokój. Dać więcej uśmiechu i radości. Na top liście 2017 roku znajdzie się też żywność organiczna, lokalna, sezonowa, bez chemii, zgodnie z zasadą EatClean (czystego jedzenia).

Wszystko wygląda na to, że samopoczucie i zdrowie będzie ważniejsze niż dążenie do doskonałej wagi. Zobacz co przyniesie w trendach fitness nadchodzący rok 2017.

Adaptogenne produkty

Czyli zioła, rośliny, superfoods, które wzmacniają odporność, odstresowują, przywracając zdrowie.

Za pioniera badań nad adaptogenami uznaje się rosyjskiego naukowca dr Mikołaja Lazarewa. Według niego taki produkt powinien powodować minimalne zmiany w fizjologii organizmu, uodparniać organizm oraz normalizować i usprawniać różne funkcje organizmu bez działań niepożądanych.

Fleksitarianizm

Sposób odżywiania, który bazuje na warzywach i innych produktach roślinnych, a tylko od czasu do czasu dopuszcza spożywanie mięsa i ryb. Ma chronić przed chorobami układu krążenia, cukrzycą i nowotworami, a także pomagać w niewielkich spadkach masy ciała.

Mięso nie będzie już pożądanym produktem i najlepszym źródłem białka. Na górnej półce znajdą się wege alternatywy. Proteinowe produkty z konopi, które są świetnym budulcem dla mięśni na diecie pozbawionej składników odzwierzęcych, organiczne odżywki białkowe, fit omlety na bazie wody z puszki cieciorki zamiast jajek.

Kolagenowe odmładzacze

Na bazie kolagenu – jednego z najważniejszych białek budujących skórę i zapewniających dłuższą młodość. Posiada właściwości ujędrniające, uelastyczniające i nawilżające. Produkty na bazie kolagenu zmniejszają też ryzyko powstawania rozstępów i cellulitu, wzmacniają paznokcie i nabłyszczają włosy. Kolagen to superhit na dłuższą młodość. Na pewno przekonała się o tym Jennifer Aniston, której uroda nie zmienia się od lat. Podobno dodaje kolagen do codziennych koktajli.

Medytacja

Forma idealna dla zestresowanych, zapracowanych i zaganianych. Pozwala pozbyć się negatywnych emocji, odstresować, poprawić koncentrację i humor. Wystarczy poświęcić jej kilka minut dziennie, by zadziała już od pierwszych chwil.

Hot joga

Czyli joga w wysokiej temperaturze, w saunie lub innym pomieszczeniu z grzewczymi lampami. Taka forma ruchu lepiej oczyszcza z toksyn, rozluźnia mięśnie i przynosi lepsze uelastyczniające skutki. Rozciąganie staje się bardziej efektywne, a ciało spala więcej kalorii. Warto spróbować.

Chińskie bańki

To ostatnio jeden z najlepszych ujędrniaczy skóry i pogromców cellulitu. Chińskie bańki szybko i skutecznie redukują pomarańczową skórkę, o ile są wykonywane prawidłowo. Wtedy efekty widać już po kilku zabiegach. Ponadto rewelacyjnie pomagają w pozbyciu się przeziębienia, poprawiają krążenie krwi i regenerują mięśnie.

Treningi live-streaming

Czyli ćwiczenia na żywo, w trybie live-streaming na Facebooku. Z takiej formy korzysta już wiele znanych gwiazd fitnessu, jak Jillian Michaels, która zrobiła jeszcze większy krok naprzód. Przeniosła te zajęcia do klubów fitness, gdzie płacą jej za możliwość uczestnictwa w jej zajęciach online. Podobnie zrobiła Mary Helen Bowers z jej nowojorskim „Ballet Beautiful“.

Trening hybrydowy

Łączy kardio z ćwiczeniami siłowymi, skracając czas treningu na siłowni. Jednocześnie daje bardzo dobre efekty. Ćwiczenia i ich intensywność dobrane są tak, aby jednocześnie spalać tłuszcz i powodować budowanie mięśni.

Trening funkcjonalny

Na podium jest już od wielu lat. To trening całego ciała, który poprawia kondycję, modeluje sylwetkę, poruszając też mięśnie głębokie. Wykorzystuje wszystkie możliwe fitnessowe przybory: sztangielki, sztangi, worki bułgarskie, TRX, piłki lekarskie, sprzęt do boksu, płotki, worki z piaskiem, drabinki koordynacyjne, bosu, taśmy, piłki BodyBall, OvoBall oraz kettlebells.

Morning Gloryville

To poranne imprezy taneczne. Nowy hit, który narodził się 3 lata temu. Polega na tańcu w rytm energicznej muzyki, jeszcze przed pójściem do pracy, tuż po przebudzeniu, w godzinach 6:30-10:30. Po wszystkim czeka organiczna kawa, warzywne smoothie oraz joga.

Z których trendów fitness skorzystasz w nowym roku?

RadioZET.pl/Wioleta Bednarczyk

Komentarze