Wielu kulturystów osiąga świetne wyniki bez mięsa – przekonuje Arnold Schwarzenegger

Wielu kulturystów osiąga świetne wyniki bez mięsa – przekonuje Arnold Schwarzenegger

Ons.pl

Światowej sławy aktor – Arnold Schwarzenegger namawia trenujących do przejścia na wegetarianizm. Jakie są tego powody? Poznaj zdanie znanego „terminatora“.

Białko można uzyskać na wiele sposobów.

– Wielu kulturystów osiąga świetne wyniki bez mięsa. Jak pokazują statystyki, do wytworzenia 1 kg białka mięsnego potrzeba od 3-10 kilogramów białka roślinnego. ONZ szacuje, że emisja gazów z chowu przemysłowego zwierząt, sztucznego nawożenia, wylesiania i rybołówstwa zwiększyła się prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich 50 lat i może wzrosnąć o kolejne 30 proc. do roku 2050. Nie ma sensu przekonywać ludzi, żeby całkowicie zrezygnowali ze swojego stylu życia, ale potrzebna jest technologia, która pozwoli im żyć w sposób, w jaki chcą, bez zanieczyszczania środowiska – podsumował Schwarzenegger w rozmowie z BBC. 

To czynnik środowiskowy wpłynął na podejście „terminatora“.  Były aktor i kulturista uważa, że to ochroniłoby klimat Ziemi.

– Jedzenie mięsa staje się coraz większym problemem dla środowiska naturalnego. Około 28 proc. gazów cieplarnianych emitowanych jest przez przemysł hodowli zwierząt – wyjaśnił Arnold.

Arnold Schwarzenegger znany jest z czynnego udziału w różnych akcjach i projektach na rzecz ekologii i klimatu. Swoją ekoprzygodę rozpoczął już w czasach kadencji na stanowisku gubernatora Kalifornii. Wtedy tylko nakłaniał gigantów naftowych i gazowych do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Celem była redukcja emisji dwutlenku węgla.

RadioZET.pl/Wioleta Bednarczyk

Komentarze