5 produktów, których lepiej nie jeść, gdy chcesz spokojnie zasnąć [GALERIA]

5 produktów, których lepiej nie jeść przed snem

Pixabay.com

Mogłoby się wydawać, że zaśnięcie wcale nie jest takie trudne. Tymczasem wielu z nas ma z tym ogromny problem. A wystarczy spojrzeć tylko na to, co zwykle jadamy przed snem, aby pozbyć się problemu.

Wszyscy potrzebujemy odpoczynku, a sen jest najlepszą regeneracją, jaką możemy zaoferować naszemu organizmowi. Jest wiele naparów z ziół, które potrafią pomóc. Na wszelki wypadek możesz się jednak wspomóc produktami, które ułatwiają zasypianie . Wiemy, że na pewno nie należy do nich kofeina, która wystarczająco pobudza organizm do pracy. 

Wieczorami bardzo często podjadamy, a to zmusza organizm do strawienia tego jedzenia. O tej porze metabolizm nie działa już tak szybko jak w ciągu dnia, więc większość posiłku zalega nam w żołądku. Kładziemy się do łóżka przejedzeni. Co się wtedy dzieje? Przeważnie wskazówka na wadze zaczyna pokazywać coraz wyższą wartość. Ale to nie o rozmiar ubrań powinniśmy się martwić.

Warto wspomnieć, że takie zachowanie spowodowane jest tym, że nam się po prostu nudzi. I nieważne czy oglądamy film, czy piszemy coś na komputerze - czujemy nagłą potrzebę zjedzenia czegoś. Dodatkowo żywność, po którą sięgamy, jest zwykle bardzo kaloryczna. Ale nie zwracamy na to za bardzo uwagi. Łączymy ze sobą na zmianę słodkie i słone przekąski, co wywołuję rewolucję żołądkową. 

Przez to sami wpędzamy się w problemy ze zdrowiem. Takie zachowanie może prowadzić do zachorowania na cukrzycę. Na jakość snu bardzo duży wpływ ma poziom insuliny we krwi. A ten będzie prawidłowy, jeżeli zaczniesz unikać tych przekąsek:

AktywnieBardzo.pl/MM

Komentarze