Jak używać miodu i cynamonu, aby schudnąć?

Jak używać miodu i cynamonu, aby schudnąć?

Pixabay.com

Od 1980 r. liczba otyły Europejczyków wzrosła prawie 3-krotnie. W Polsce, co 5 dorosły człowiek jest otyły. Problem dotknął już ponad 20 proc. mężczyzn i kobiet. Dwa razy więcej osób ma nadwagę.

Dzieci również są na bakier ze zdrowiem - nietrudno spotkać przedszkolaki, które mają problemy z poruszaniem się. Szacuje się, że tracąc od 3 do 5 proc. aktualnej (sporej) masy ciała można już poczuć się lepiej i znacznie poprawić zdrowie. Najprościej jest sięgnąć po sprawdzony plan żywienia oraz zastosować kilka prostych sztuczek, aby ulżyć sobie i nie narażać organizmu na wiele groźnych chorób. Jeżeli trudno Ci się zebrać do walki z wagą warto, abyś zaopatrzył spiżarnię przynajmniej w te 2 podstawowe produkty - cynamon i prawdziwy miód. Może i ta mieszanka nie stopi magicznie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale w połączeniu ze zdrową dietą może zdziałać cuda.

Połączenie cynamonu i miodu

Cynamon i miód to dwa niezawodne składniki w walce z przeziębieniem, ale również z nadprogramowymi kilogramami. Ich magiczne działanie krąży w internecie pod hasłem "dieta". Ślepa wiara w to, może mieć opłakane skutki dla naszego zdrowia. Nie można przecież żyć cały czas tylko na 2 składnikach. Lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie napoju oczyszczającego. 

Połączenie cynamonu i miodu

Pixabay.com

Wystarczy wymieszać cynamon z miodem w stosunku 1:2 w wodzie. Przyprawę wsyp do filiżanki i zalej wrzącą wodą. Odstaw na 30 min. Kiedy wywar nieco ostygnie, rozpuść w nim miód. Tak przyrządzony miód z cynamonem należy pić tylko 2 razy dziennie. Połowę napoju na pusty żołądek rano, a połowę przed snem. Należy go przechowywać w lodówce. Taka mieszanina pomaga w walce z tłuszczem bez konieczności głodzenia się czy przechodzenia na wyjątkowo restrykcyjne diety , jak na przykład te aktorów

Osoby, które cierpią na zespół metaboliczny (objawy: otyłość brzuszna, wysoki cholesterol, nadciśnienie) odczują chyba największą ulgę. Według badań przeprowadzonych przez Proceedings of the Nutrition Society, procent ich tkanki tłuszczowej zmalał proporcjonalnie do spadku masy ciała. Na mieszaninę cynamonu i miodu powinny jednak uważać osoby, które przyjmują leki zakrzepowe lub te dla cukrzyków.

Zobacz także: Siemię lniane do picia - odkryj jego właściwości

Właściwości zdrowotne cynamonu

Właściwości zdrowotne cynamonu

Pixabay.com

Cynamon w wersji solo nie tylko pomaga w odchudzaniu . Ma również właściwości zdrowotne. Ta przyprawa skutecznie obniża poziom glukozy i złego cholesterolu we krwi. Reguluje również ciśnienie krwi. Cynamon spełnia bardzo ważną rolę, gdyż odpowiada za poziom lipidów we krwi, a także zmniejsza stan zapalny w organizmie. Poza tym ma działanie rozgrzewające, co przyspiesza trawienie. Od dawna stosuje się go jako lek na wszelkiego rodzaju mięśnie, biegunkę i przeziębienia. Zawiera ważne dla organizmu magnez, żelazo i mangan. 

Właściwości zdrowotne miodu

Właściwości zdrowotne miodu

Pexels.com

Z kolei miód jest bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają organizmowi walczyć z wolnymi rodnikami. Te ostatnie są odpowiedzialne za występowanie chorób przewlekłych, np. raka. Miód ma także działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które skutecznie wspierają walkę z zakażeniem. Poradzi sobie z nim czasami lepiej niż niejeden antybiotyk. Podczas przeziębienia świetnie poradzi sobie z bólem gardła i złagodzi kaszel. Ta słodka przyjemność jest także odpowiedzialna za pracę serca - zawarte w niej acetylocholina i potas wzmacniają wydolność serca mięśniowego. Warto jednak pamiętać, że 100 g miodu to ok. 320 kcal. 

Komentarze